Брензович: Потрібно негайно готуватись до можливих дочасних місцевих виборів

Про це голова КМКС говорив наприкінці минулого тижня в Берегові на розширеному засіданні правління товариства, що проходило в Закарпатському угорському інституті.

Розглядались питання підготовки осередку до можливих дочасних виборів до органів місцевого самоврядування, підсумки парламентської виборчої кампанії, робота нинішньої Верховної Ради, інші. Доповідав на зібранні лідер КМКС Ласло Брензович.

Політик проаналізував ситуацію, що склалась в Україні, в тому числі на Закарпатті, після парламентських виборів, зупинився на змінах, які очікуються від нової влади, говорив про вплив останніх та їх наслідки для угорської спільноти краю. Промовець акцентував, що в ході децентралізацї необхідно докласти максимум зусиль, аби під час об’єднання територіальних громад якнайбільше враховувались інтереси національних меншин, насаперед угорської.

Варто при створенні ОТГ сформувати з навколишніх сіл поблизу Берегова таке “зерно”, яке б відігравало важливу роль у вирішенні проблем угорської спільноти.

Брензович з сумом відмітив, що і після виборів продовжуються утиски угорців регіону, наклепницькі кампанії під виглядом боротьби з неіснуючим сепаратизмом, відкриваються кримінальні провадження проти угорських установ. На думку голови КМКС,

поки-що не помітно, аби нова влада робила якісь кроки щодо перегляду освітнього та мовного законів, що ущемляють права закарпатських угорців. Не проявляються також знаки стосовно поліпшення українсько-угорських відносин на державному рівні.

Говорячи про параламентські вибори 21 липня, Ласло Брензович нагадав, що вони проходили в тіні п’ятирічної антиугорської кампанії, погроз і протизаконних рішень, що негативно вплинуло на явку до дільничих комісій виборців-угорців – вона була низькою.

“Всерівно угорські кандидати здобули більше голосів, ніж на попередніх параламентських виборах, їх поразку не треба вважати невдачею,- наголосив доповідач.- Потрібно зараз зробити з цього відповідні висновки і, врахувавши їх, негайно готуватися до можливих дочасних місцевих виборів.”

Правління КМКС прийняло на засіданні заяву, в якій документально відобразило всі наведені вище моменти.

“А у зв’язку із проведенням у країні правової реформи, владі доцільно враховувати те, що Закарпаття – багатонаціональний край, де історично сформувались своєрідні регіони,”- значиться у заяві КМКС.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.